Cēsu mākslas balvas konkurss

Cēsu Izstāžu namā atklāta pirmā konkursa izstāde “Cēsu mākslas balva 2020”. Rīkotāji cer, ka ar laiku tā kļūs par neatņemamu pilsētas kultūras dzīves tradīciju. Izstādē bija aicināti piedalīties profesionāli mākslinieki, kuru dzīve ir bijusi vai joprojām ir saistīta ar Cēsu pilsētu vai novadu. Decembra vidū kļūs zināmi šīs konkursa izstādes laureāti, arī skatītāju simpātijas balvas ieguvējs.

Cēsu Izstāžu nama 35. gadadienā tā vadītājai Natai Livonskai izdevies īstenot senlolotu ideju – sarīkot pirmo konkursa izstādi “Cēsu mākslas balva 2020”, lai pēc daudzu gadu pārtraukuma atkal celtu godā Cēsu novada mākslinieku veikumu.

Viņa stāsta: “Šī konkursa izstāde ir pirmo gadu, bet to mēs esam plānojuši ik rudeni, padarīt to par notikumu, lai mākslinieki gatavojas visu gadu. Šajā izstādē nav dota tēma, ko nu katrs grib, lai viņš zīmē, lai glezno, lai veido, bet galvenais, lai viņi ir.” Konkursa izstādei savus darbus pieteikuši divdesmit ar Cēsu novadu saistīti mākslinieki, izvēloties, viņuprāt, sev raksturīgāko vai interesantāko pēdējo divu gadu sniegumu. Viņu vidū ir gleznotāji Ritums Ivanovs, Signe Vanadziņa, Anna Baklāne, tekstilmāksliniece Dzintra Vilks, tēlnieks Matiass Jansons un daudzi citi.

“Neskatoties uz to, ka 30 gadu laikā Latvijā tā arī nav nodefinēts, kas ir mākslinieks, jo tāda statusa vispār nav, ir tikai saimnieciskā darbība, nav mākslinieciskās darbības, – tad jūs redzat saimnieciskās darbības rezultātā ir pilns Cēsu izstāžu nams ar darbiem,” norāda mākslinieks Matiass Jansons. Darbus vērtēs profesionāla žūrija, un 11. decembrī, slēdzot izstādi, tiks paziņoti rezultāti, atklāj Nata Livonska. Pasniegs vienu Zelta, divas Sudraba un vienu Skatītāju balvu.Vairāk: LSM
Iepriekšējā
Grupas izstāde Rietumu bankā
Nākamā
LNMM mākslas darbu iepirkums