Gleznu izstāde Orto klīnikā

Orto klīnikā tiek izstādīts speciali klīnikai veidota Rituma Ivanova gleznu izlase. Ivanovs strādā paša radītā svītru tehnikā, radot lielformāta darbus, kuru uzmanības centrā ir gan masu kultūrā zināmas, gan citādi izteiksmīgas un pētīšanas vērtas sejas vai ekspresīvs cilvēka ķermenis. Arī ziemeļnieciskā krāsu gamma ir tas, kas saista kolekcionāru un klientu skatus Latvijā, Eiropā un citur pasaulē. Sadarbība starp ORTO klīniku un Ritumu Ivanovu turpinās kopš 2013. gada.

ORTO klīnikas telpās skatāmi Ivanova 14 lielformāta darbi. Mākslinieka gleznas izstādēs vērojuši cilvēki visā pasaulē – Parīzē, Kalifornijā, Berlīnē, Ķīnā, Maskavā, Maiami, Bāzelē un citur. 2009. gadā Ivanova glezna Kadrs 05 tika pārdota Londonā prestižajā starptautiskajā izsoļu nama Sothbey’s izsolē. Mākslinieka rokraksts ir raksturīgs un atpazīstams – viņš strādā paša radītā tehnikā, radot liela izmēra darbus, kas atspoguļo atmiņā paliekošus cilvēku portretus un ķermeņus.

“Kad pirmās dienas pēc gūžas locītavas operācijas, pamazām mācījos atkal staigāt, lēni gāju no gleznas pie gleznas – tās vērojot un iedziļinoties. Katrs nākamais darbs bija staigāšanas treniņa nākamais mērķis. Nekad nebiju aizdomājies, par to, ka gleznu vērošanai ir vajadzīgs tieši lēnums un nesteidzīgums. Tāpat kā nebiju aizdomājies, ka skaista māksla dziedē un uzmundrina,” teica viens no ORTO klīnikas pacientiem. 

ORTO klīnika  ir Baltijā modernākais un pašreiz vienīgais privātais traumatoloģijas-ortopēdijas, mugurkaula specializācijas un reimataloģijas centrs. Klīnika Latvijā darbojas kopš 2008. gada. ORTO gadā konsultējas vairāk kā 40 000 pacientu un tiek veiktas ap 2000 operācijas.Plašāk: Orto
Iepriekšējā
Intervija. Maijs 2013.
Nākamā
Черепа и "ужастики", символы и иллюзии Ивановса в галерее Rietumu