Ivanovs un Latvijas mākslinieki dāvina darbus Igaunijai

19. jūnijs 2003: Šovakar pl. 18.15 Latvijas māksliniekiem, kuri Igaunijas Valsts mākslas muzejam dāvināja izstādē "Adaptācija - Latvijas laikmetīgā māksla šodien!" eksponētos mākslas darbus, pasniegs Igaunijas Kultūras ministrijas pateicības rakstus.

Kā informēja izstādes "Adaptācija - Latvijas laikmetīgā māksla šodien!" kurators Andris Brinkmanis, Igaunijas Valsts mākslas muzeja ēkas celtniecība tiks pabeigta līdz 2005.gada septembrim. Uzdāvinātie darbi veidos pamatu Latvijas laikmetīgās mākslas ekspozīcijai šajā muzejā.

Izstāde "Adaptācija - Latvijas laikmetīgā māksla šodien!" no 29.aprīļa līdz 25.maijam bija apskatāma Tallinā, Igaunijas Valsts mākslas muzeja Rotermana sāls noliktavas izstāžu zālē. Savus darbus no šīs izstādes topošajam Igaunijas Laikmetīgās mākslas muzejam dāvināja 15 no 19 izstādē pārstāvētajiem autoriem un autoru grupām.

Savukārt vēl divi autori, Ēriks Božis un Gints Gabrāns, ir apņēmušies dāvināt muzejam citus darbus pēc savas izvēles nedaudz vēlāk.

Igaunijas Kultūras ministrijas pateicības rakstus saņems Anna Heinrihsone, Arnis Balčus, Katrīna Neiburga, Mārtiņš Grauds, Ritums Ivanovs, Zane Bērziņa, Kristaps Ģelzis, Oskars Brambergs, Miķelis Fišers, Kristaps Epners, Kaspars Lielgalvis, Kirils Panteļejevs, Iveta Laure, Andris Vītoliņš un Kaspars Brambergs.

Igaunijas kultūras ministrs Urmass Paets savā pateicības rakstā norāda, ka Igaunija šo dāvinājumu uzskata "par atzinību Igaunijas Mākslas muzeja jaunās ēkas celtniecībai un vienlaikus par sava veida izaicinājumu, kas liek arī pārdomāt, kā paplašināt Baltijas valstu mākslas kontaktus un mākslas kolekcijas padarīt pieejamas arī reģionālajai izplatībai".

Paets atzīst, ka šāds pēc mākslinieku iniciatīvas ierosināts dāvināšanas akts ir bezprecedenta notikums, kura vērtība pilnībā atklāsies tikai pēc pāris gadiem, kad Igaunijas Mākslas muzeja jaunā ēka būs uzcelta.


Avots: Delfi


Iepriekšējā
Latviešu "Adaptācija" Tallinā 2003
Nākamā
OPTICAL DIFFUSION Eva Poll galerijā Berlīnē 2004