Meistarklase mākslas dienu ietvaros

14. un 15. septembrī Kuldīgā notiks “Kurzemes dzejas un mākslas dienas”, pulcējot vienuviet reģiona dzejniekus un māksliniekus. Pasākums piedāvās plašu programmu – meistarklases māksliniekiem, izstādes un dzejas lasījumus, aicinot baudīt radošu atmosfēru senās Kuldīgas ielās, kultūrvietās un kafejnīcās. 
14. septembrī Kurzemes reģiona māksliniekiem būs iespēja strādāt kopā ar gleznotājiem Viju un Kasparu Zariņiem, Andri Eglīti, Ritumu Ivanovu, grafiķi Juri Petraškeviču un keramiķi Līgu Skariņu. Profesionālu mākslinieku vadībā tiks radīti jauni mākslas darbi. Pieteikšanās meistardarbnīcām ir atvērta līdz 9. septembrim, vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti ir aicināti pieteikties laicīgi. Pieteikties var, rakstot uz KDZMD@KULDIGA.LV un norādot vēlamo darbnīcu.

Mākslas mīļotāji aicināti baudīt vairākas izstādes. Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā un Kuldīgas mākslas namā būs skatāmas Kurzemē dzīvojošo un rezidējošo mākslinieku izstādes. Ar īpašu mākslas darbu un tā tapšanas procesu varēs iepazīties “Mākslas un radošuma telpā M22”, kur 12 Kurzemes mākslinieki veidos grīdas gleznojumu ar krāsu pigmentu pulveriem. 

Kurzemes mākslas dienas notiek katru otro gadu un tiek organizētas jau vairāk kā 20 gadu. Savukārt Kurzemes dzejas dienas tradicionāli notiek katru gadu kādā no Kurzemes pilsētām un arī šogad tiek atzīmētas jau 20. reizi. 2018. gadā abu saietu organizēšanas gods ticis Kuldīgai, tāpēc mākslinieki un dzejnieki satiksies paralēli un vienlaikus, dodot iespēju sadarbībai un izaugsmei.

Projekta organizators ir Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar kultūras iestādēm, mākslas un dzejas
apvienībām un pārstāvjiem. Projektu atbalsta Kurzemes
plānošanas reģiona “Kurzemes kultūras programma”.

Vairāk lasi šeit
Iepriekšējā
Vīrietis mākslā / XO galerijā
Nākamā
Vērpe: Vīriešu portreti galerijā XO