3D mākslas festivāls

No 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” norisināsies otrais Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”. Festivālu organizē SIA “Rīgas meži”. Latviju festivālā pārstāvēs gleznotājs Ritums Ivanovs. Savu dalību festivālā ir vēl apstiprinājuši 15 starptautiski atzīti mākslinieki no 11 pasaules valstīm. Trīs dienu laikā ikviens interesents varēs sekot unikālu trīsdimensiju gleznojumu tapšanai uz asfalta. Festivāla noslēguma pasākums – 8.jūnijā.

Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas” ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā, kura laikā 15 starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā, kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” teritorijā uz asfalta veidos lielformāta 3D gleznojumus. Trīsdimensiju māksla rada telpiski optisku ilūziju un ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad tas rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs” jeb reāls. 

Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks kļūst par zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. 2016. gadā “Mežaparkā” tika organizēts I Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”, toreiz to apmeklēja vairāk nekā 200 000 rīdzinieku un pilsētas viesu.

Vairāk: Rīgas ilūzijas

Iepriekšējā
Izstāde “Zīmējums”
Nākamā
Jauni darbi Toronto