Arterritory par personālizstādi Frankfurtē

Interneta mākslas un kultūras portāls Arterritory vēsta, ka 8. jūnijā FELD+HAUS galerijā Frankfurtē tika atklāta mākslinieka Rituma Ivanova izstāde Insights. Kā allaž Rituma Ivanova darbos centrālā tēma ir cilvēks, tā emocijas, dažādi emocionālie stāvokļi. Autors strādā pašradītā svītrojuma triepienu tehnikā, kas apvieno popārta un reālisma glezniecības tradīcijas. Arterritory sazinājās ar mākslinieku, lai noskaidrotu tuvāk, kādi darbi skatāmi viņa jaunākajā personālizstādē.
Izstādes pavadošais teksts vēsta: “Rituma Ivanova glezniecība ir hiperreālistiska un reizē unikāla. Reizēm viņš jūtīgi notver aizkustinošas privātas ainas, reizēm rāda pornogrāfisku intimitāti. Viņa gleznās var atrast gan māksliniekam tuvus cilvēkus, gan masu medijos redzētas sejas. Rituma Ivanova uzmanības centrā ir mijiedarbība starp skatītāju, attēloto personu un mākslinieku. Emocija, kas rodas apskatot viņa mākslas darbus, ir spēcīga mūsu laika liecība. Autors sarindo ainas un portretus tāpat kā filmas kadrus. Ņemot nenoteiktas realitātes fragmentus, viņš rada jaunu realitāti, kas apbur skatītāju un it kā ieved nepieradinātā sapnī. Paliek sajūta, ka esat to visu pieredzējis, nesaprotot, kas bija sapnis un kas realitāte.”
Galeriste Anna Feldhaus ar Ritumu Ivanovu īsi pirms atklāšanas

Galerija FELD+HAUS dibināta 2013. gadā un tās vadībā ir mākslas vēsturniece un fotogrāfijas eksperte Anna Feldhausa (Anna Feldhaus). Viņa Rituma Ivanova glezniecību raksturo: “Rituma māksla sniedzas tālāk par tehnisko meistarību. Viņš savās gleznās izmanto reālistisku stilu un lielisku autortehniku tikai kā līdzekli, lai notvertu patiesības mirkļus un cilvēku rakstura būtību, lai nodotu to tieši skatītājiem.”
Arterritory sazinājās ar mākslinieku, lai noskaidrotu tuvāk, kādi darbi skatāmi viņa jaunākajā personālizstādē.


Kas skatāms izstādē FELD+HAUS galerijā? Vai tie ir jauni darbi, speciāli gleznoti šim notikumam?

Šim notikumam esmu gatavojies veselu gadu. Ekspozīcijā mēģināju savienot iepriekšējo gadu darbus ar jauniem, lai veidotos jauns naratīvs. Speciāli šai izstādei gleznotie darbi ir izteikti liela formāta. To arī atļauj lieliskās galerijas telpas. Kuratore Anna Feldhausa noveda manas idejas līdz skaidrībai, izveidojot jaunu konceptu Insights.
Izstāde atspoguļo sajūtas un pārdzīvojumus, kas mums katram iekšēji ir. Es vēlos tās rādīt, izmantojot glezniecības iespējas — liels formāts, silta dabīgā saules un sveču gaisma kopā ar vēso ekrāna gaismu.

Vai jaunajos darbos turpini iepriekš izstādē galerijā „Bastejs“ aizsākto ezotērisko skatījumu uz pasauli?

“Ezotērika” ir slidens jēdziens, ko izmantot saistībā ar glezniecību. Par to filozofs Ilmārs Šlāpins ir teicis: “…ja kādreiz, gan sensenos laikos, kad vārds „ezoterika“ tikai tapa, gan padomju laikos, kad ar ezoteriku arī saprata kaut ko slepenu un plašam lokam nepieejamu, tad mūsdienās par ezoteriku sauc to, ko var nopirkt veikalā vai kioskā. Principā vairs nav slepenu zināšanu, kuras ir pieejamas tikai šauram lokam.”
Vai šī ir pirmā sadarbība ar galeriju? Kā tā izveidojās?

Mani uzaicināja iepazīties uz FELD+HAUS galeriju vairāk nekā pirms gada. Galeriste ir sekojusi manai izstāžu darbībai, viņa apmeklēja hiperreālisma izstādi „Arsenālā“, kā arī viesojās manā darbnīcā. Tas viss bija būtiski, lai kuratore ar savu redzējumu varētu veidot manu personālizstādi speciāli Frankfurtei.

Rituma Ivanova izstāde galerijā FELD+HAUS skatāma līdz 5. augustam.

Te raksts: Arterritory
Skaties arī: Arterritory fotostāsti par māksliniekiem. Ritums Ivanovs.
Iepriekšējā
Scope Basel jūnijā
Nākamā
Intervija. Voog lietotāja pieredze