Intervija. Voog lietotāja pieredze

28. jūnijā Voog publicēja ekspresinterviju ar Ritumu par mājas lapas ritumsivanovs.com veidošanas pieredzi. Voog ir rīks, ar kuru izveidot un pārvaldīt brīnišķīgas mājas lapas. Tā lietošana ir salīdzinoši vienkārša, un tajā pašā laikā tam ir lieliska pielāgojamība. Tiek lēsts, ka tas ir pats labākais daudzvalodu mājas lapu veidošanas rīks pasaulē. Voog aizkulisēs strādā 8 profesionāļu liela komanda. Igauņu dibinātāju pieredze ar mājas lapu dizainiem aizsākās 1990.gados.
Ritums Ivanovs ir labi pazīstams Latviešu mākslinieks, kurš sasniedzis starptautiskus panākumus ar saviem apbrīnojamajiem darbiem. Mēs esam uzturējuši viņa mājaslapu pēdējos desmit gadus un ļoti vēlējāmies satikties un uzzināt par viņa līdzšinējo pieredzi ar Voog. Ja neesat pazīstami ar Rituma darbiem, viņš izmanto precīzu un hiperrealistisku realitātes attēlojumu un spilgtu polihromatismu. Strādājot sev unikālajā lineārajā tehnikā, viņš glezno portretus un aktus uz īpaši liela izmēra audekliem. Daži no viņa darbiem ir apskatāmi Šveicē, Vācijā un, protams, Latvijā. 

Mathias-Erik Tempel: Tu esi kopā ar mums jau ilgāku laiku. Kad pirmoreiz Tu dzirdēji par mūsu mājaslapu veidošanas rīku?

Ritums Ivanovs: Patiesībā tas bija pirms jūsu nosaukums bija Edicy, aptuveni pirms 10 gadiem, kad Tõnu (iepriekš vadītājs, tagad Voog partneris) vadīja aģentūru Krabi.

Oho, tātad Tu esi viens no senākajiem klientiem. Vai Tev jau toreiz bija mājas lapa pirms sazinājies ar mums?

Jā, man pirms tam bija trīs vai četras mājas lapas versijas, tās atradās uz privāta servera. Mans draugs rūpējās par dizainu un veidoja man mājaslapas. Bet tad es sadraudzējos ar jums un likumsakarīgi radās doma par kopīgu projektu -- man patika doma strādāt ar mazāku, neatkarīgu uzņēmumu, nevis pievienoties kādai milzīgai platformai.

Kādi bija pamata nosacījumi dizaineriem uzsākot Tavas lapas izstrādi?

Man patika veids kā jūs strādājat un ka jūs izstrādājāt man dizainu. Mums bija ārkārtīgi svarīgi, lai mums būtu vienkārša platforma, kuru laika gaitā uzturētu jūs, un lai mēs mājas lapā viegli varētu pievienot jaunumus, attēlus un nepieciešamos tekstus.

Vai svārstījies, kad Tev nācās izvēlēties relatīvi nepazīstamu rīku salīdzinoši ar tādiem gigantiem kā WordPress, Joomla, Squarespace u.c.?

Nē, mēs vienmēr priecājamies atbalstīt lokālus uzņēmumus nevis lielus, un jūsu komanda ir Igaunijā, savulaik strādājot kopā ar Skype puišiem, mums šķita, ka varam uzticēties. Nebija pat domas par alternatīvu meklēšanu.

Kā Tev patika pāreja uz Voog?

Patiesībā mums bija maz šķēršļu -- mēs bijām uz Edicy ilgāku laiku, un tad mēs saņēmām jaunu dizainu, kuru mēs vēlējāmies publicēt. Taču, lai to īstenotu, mums vispirms bija jāatrisina dažas tehniski jautājumi pirms uzsākt darbu ar jauno platformu. Tiklīdz šie jautājumi tika atrisināti un jaunā lapa tika palaista, mēs esam ļoti apmierināti ar to.

Vai esi apmierināts ar pašreizējiem rīkiem iespēju ziņā?

Es esmu apmierināts un, protams, es vienmēr lūkojos pēc jaunām, specifiskām iespējām, bet galvenais, ka drag and drop iespēja strādā lieliski, saturu pievienot lapai ir viegli un tas neprasa mums daudz laika.

Prieks dzirdēt! Mūsu mērķis ir piedāvāt mājas lapu radīšanas rīku gan cilvēkiem ar nelielām priekšzināšanām web jomā, gan izstrādātājiem ar specifiskām tehniskām prasībām. Mēs vēlamies pateikties Ritumam Ivanovam par viņa veltīto laiku un ceram uz nākamo lieliskas sadarbības desmitgadi!

Raksta autors: Mathias-Erik Tempel, visu Voog lietotāju vēstnieks. Viņš ne tikai palīdz ikvienam lietotājam, bet arī informē produktu attīstīšanas komandu par lietotāju jaunākajām idejām.

Lasi vairāk: Voog
Iepriekšējā
Arterritory par personālizstādi Frankfurtē
Nākamā
Würth kolekcijas izstade Francijā