Labdarības projekts "Stiprini stipros"

Portāls "Delfi" kopā ar "Ziedot.lv" jau otro gadu organizē kampaņu "Stiprini stipros". Līdz šim brīdim ģimenēm, kurās aprūpē smagi slimus bērnus, saziedoti jau 43 000 eiro. Šogad kampaņas viens no nozīmīgākajiem elementiem ir 3D manierē ilustrētās kāpnes uz rampas, lai parādītu – vecāki ir spējīgi uz visu, lai parādītu savam īpašajam bērnam, ka arī viņš var iekļauties parastajā sabiedrībā. Rampas zīmējuma autors Ritums Ivanovs smejoties teic, ka ir priecīgs, ka uzrunāts īstenot ideju par kāpņu zīmējumu uz rampas. "Sapratu, ka šī ir situācija, kurā varu izpalīdzēt. Tas ir labs žests palīdzības virzienā, jo pats saprotu, ka sniegt palīdzību ir vajadzīgi," norāda Ivanovs.


Lai izceltu un parādītu, – iekļaut sabiedrībā var ikvienu – atbalsta projektam "Stiprini stipros" portāls "Delfi" kopā ar radošu profesionāļu komandu radīja kampaņas klipu.

Divas paralēlas pasaules – parastā un īpašā – ir kampaņas radošā risinājuma pamatā. Viena ir parastā pasaule, kurā cilvēki sapņo par īpašu, sasniegumiem bagātu likteni sev un savai ģimenei. Taču tai līdzās ir ģimenes, kurās aug ilgstoši aprūpējams bērns, kurās vecākiem parastā, reizēm apnicīgā un rutīnas pilnā pasaule brīžiem ir grūti sasniedzams sapnis, par kuru runāt skaļi nav viegli.

Lai varētu sabiedrībai parādīt problēmas būtību, jābūt ne tikai skaidram mērķim, bet arī pasniegšanas veidam. Tāpēc šogad "Stiprini stipros" iesaistīts daudz palīdzīgu roku. "Ir iniciatīvas, kurām nav "jālūdz" palīdzība – iesaiste ir pašsaprotama," saka "VUCA Communications" komunikācijas stratēģe Zane Feifa. "Mēs ticam, ka labdarības projektiem, tāpat kā zīmoliem, ir nepieciešams mārketings, lai precīzi pieteiktu problēmas būtību, uzrunātu sabiedrību un panāktu, ka tai ir vēlme atbalstīt. Lielais mērķis, ilgtermiņā, protams, veicināt atvērtu, brīvi domājošu un iekļaujošu sabiedrību. Sabiedrībā ir vairākas grupas, kuras šobrīd ir "neredzamo" pusē, un mums ir svarīgi padarīt tās redzamas un piešķirt tām balsi, jo rezultātā tas veicina diskusiju, izpratni, attieksmes maiņu un iekļaujošu sabiedrību."

Šogad kampaņas viens no nozīmīgākajiem elementiem ir 3D manierē ilustrētās kāpnes uz rampas, lai parādītu – vecāki ir spējīgi uz visu, lai parādītu savam īpašajam bērnam, ka arī viņš var iekļauties parastajā sabiedrībā. Rampas zīmējuma autors Ritums Ivanovs smejoties teic, ka ir priecīgs, ka uzrunāts īstenot ideju par kāpņu zīmējumu uz rampas. "Sapratu, ka šī ir situācija, kurā varu izpalīdzēt. Tas ir labs žests palīdzības virzienā, jo pats saprotu, ka sniegt palīdzību ir vajadzīgi," norāda Ivanovs.

"Katru dienu šie stiprie cilvēki izcīna divas cīņas – vienatnē pret savu nogurumu un sabiedrības acīs – par sava īpašā bērna tiesībām dzīvot parasto dzīvi. Apmeklēt vietas, kur ne tikai fiziski tiec iekšā, bet arī jūties gaidīts. Darīt lietas, jo tās padodas, nevis tāpēc, ka kāds atļauj. Un nekad nedzirdēt, ka neizdosies, pirms vēl nav mēģināts," norāda radošā tekstu autore Anna Sidorenko. Patiesi iekļaujošu sabiedrību var radīt, ne tikai pielāgojot apkārtējo vidi, lai tā būtu pieejama, bet arī nodzēšot robežu starp īpašo un parasto. Tas arī kampaņā uzsvērts ar simbolisko zilo kāpņu gleznojuma palīdzību uz rampas.

"Šis projekts un filmēšanas laiks, ko pavadījām kopā ar lielisko Ketiju Karlsoni un Kurtiņu, mums daudziem pavēra priekškaru uz tādu kā pelēko zonu. Jo, būsim godīgi, daudzi no mums nemaz neapjauš, ka apkārt ir tik daudz cilvēku, kuriem katra diena, patiešām, katra diena, ir kā varoņdarbs – rūpējoties par savu tuvinieku," saka videoklipa producente Elīna Dumpe. "Paldies projekta iniciatoriem par ideju un iedvesmu! Esam gandarīti, ka varējām pielikt arī savu roku, lai mūsu sabiedrība kļūst kaut par šķipsniņu iekļaujošāka un atbalstošāka!"

Filmēšanas diena pati par sevi ir notikumiem bagāta. Jānostāda rampas, kameras, un jāpacenšas, lai noķerts īstais kadrs. Lai gan tas nav viegli, klipa varonis Kurts un viņa stiprais plecs – mamma Ketija to izturēja godam, neraugoties uz rudens lietiem un vējiem. To, kāds videoklips izdevies, skaties arī šeit.


Portāls "Delfi" saka īpašu paldies "VUCA Communications" radošajai komandai, kas izstrādāja videoklipa ideju un atrada kā klipa galvenos varoņus, tā palīgus, lai ideju īstenotu. Tāpat paldies "Riga Riot Films" un producentei Elīnai Dumpei, videoklipa režisoram Romānam Korovinam, galvenajam operatoram, māksliniekam Ritumam Ivanovam par 3D zīmējumu, "BB rental" un Robertam Vinovskim, "Wunderkind Casting" un Zanei Paeglei, veikalam "Būvniecības ABC", animatoram Renāram Vilkaušam, studijai "Mute", Oskaram Utinānam, Mārītei Gaidelei, Denisam Soroginam, Rinaldam Zeltam, Uldim Tripānam un Matīsam Livcanam. Bet svarīgākais "paldies" videoklipa varoņiem – Ketijai Karlsonei un Kurtam, kuri ik dienas parāda, ka stipras ģimenes ir spēks!

Foto: "Delfi" foto redaktora Kārļa Dambrāna fotogrāfijas no videoklipa filmēšanas
Vairāk: Delfi
Iepriekšējā
Jānis Čakste 160
Nākamā
Ar zīmolu "Latvietis" Leišmalītes ceļos