Izstādes "Raža" atklāšana

Jūrmalas muzejā skatāma plaša grupas izstāde Raža, atklāšana 1.jūnijā pl. 17.00. Tajā papildus Ritumam Ivanovam apvienojušies 24 mākslinieki, kuri 1987. gadā uzsāka studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd viņi darbojas dažādās mākslas un dizaina nozarēs un dažādos līmeņos, no Latvijas pārstāvēšanas Venēcijas biennālē līdz bērnu grāmatu ilustrēšanai un šajā kontekstā viņi visi piepilda savu mākslinieka misiju, un ar savu „ražu” katrs savā vietā ir kādam ļoti vajadzīgi un noderīgi.

“Raža” ir veltījums paaudzei, kura 1987. gadā uzsāka kopīgas mākslas studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, kuru tobrīd vēl sauca par Teodora Zaļkalna Latvijas PSR Valsts Mākslas akadēmiju un kurā 1. kursā studijas uzsākušie vēl tika nosūtīti kolhoza talkā. Tā bija paaudze, kura uzsāka iet kopīgu mākslas ceļu laikā, kad būtiski mainījās ne vien priekšstati par to, kas ir māksla un kāda ir tās nozīme, bet arī pašu mākslinieku loma sabiedrībā. Tas bija laiks, kurš mainīja vērtības un veidoja jaunus priekšstatus. Kopš tā laika ir pagājuši 36 gadi un katrs ir atradis savu ceļu. Tomēr viņus vieno ticība mākslas pašvērtībai un amata prasmei. “Raža” ir veltījums viņu ceļojumam cauri mākslas laukam, atspoguļojot viņu saknes, demonstrējot viņu izaugsmi un manifestējot viņu briedumu.
Izstādē piedalās: Kārlis Alainis, Imants Ancāns, Barbara Ābele, Vladimirs Babkins, Jānis Bankovičs, Signe Ērmane, Ivo Folkmanis, Jekaterīna Grjazeva, Ritums Ivanovs, Maira Karstā, Kristīna Keire, Andrejs Kilps, Rolands Krišjāns, Uldis Kurzemnieks, Marita Maizīte, Edgars Mucenieks, Liena Muceniece, Dainis Pundurs, Maruta Raude, Vineta Sayer, Andrejs Severetņikovs, Ingūna Skuja, Antra Stare, Jānis Trops, Anatolijs Zelčs.


Info: Jūrmalas muzejs un LTV Rīta Panorāma
 
Iepriekšējā
“Rotkho”. Made in Latvia
Nākamā
Porcelāna mākslas izstāde “Gleznojumi”