Valmierā atklās Ivanova izstādi «Kadri 4»

7. aprīlī plkst.16 Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās gleznotāja Rituma Ivanova izstādi «Kadri 4». Izstāde īpaši Valmierai atlasīta darbu kolekcija, aicinot tikties ar izteiksmīgākajiem kadriem, kā arī piedāvājot fokusu uz lielākajiem gleznotāja audekliem. Izstāde būs apskatāma līdz 6. maijam.
Mākslinieks darbos apvieno hiperreālismam raksturīgo realitātes precīzu attēlojumu ar atsevišķu kadrējumu palielinājuma efektu un «popārta» paņēmieniem. Pašizgudrotajā svītru tehnikā veidotie portreti, sejas, akti gleznoti lielos formātos. Strādājot pie darba idejas, Ivanovs izmanto fotoaparātu, savukārt galarezultāts ir gleznojums. Izpētes galvenā tēma ir cilvēka emocijas, dažādi emocionālie stāvokļi. Tēli ir gan reāli viņa dzīves dalībnieki, gan prototipi no jau eksistējošiem iespieddarbiem – mākslas vēstures grāmatām, reklāmām, pat erotiskajiem žurnāliem.

Kopš 1999. gada māksliniekam bijušas 25 personālizstādes dažādās pasaules vietās. Ivanovs regulāri piedalās starptautiskās mākslas mesēs, un viņa darbi ir atrodami 19 publiskās un privātās mākslas kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Ivanovs tiek uzskatīts par vienu no Latvijas pamanāmākajiem māksliniekiem, kuram ir izdevies iegūt starptautisku atzinību. 2009.gadā pirmo reizi Latvijas mākslas vēsturē Ivanova glezna «Frame 05» tika pārdota prestižajā «Sotheby’s» izsolē Londonā, bruģējot ceļu uz starptautisku atzinību un apliecinot viņa daiļrades vērtību.

Izstāde būs apskatāma līdz 6. maijam. 
Vairāk info: Valmiera

Iepriekšējā
Studijas raksts par hiperrealismu
Nākamā
Mākslas mese Context Ņujorkā