Portreti. Mazā Mežotnes Pils

2021. gada jūlijā Ritums Ivanovs pavadīja nedēļu Mazajā Mežotnes Pilī ikgadējā gleznotāju darbnīcā. Pētera Vaska fonda dibināšanas desmitgadē pilī tagad var apskatīt divas jaunas Ivanova gleznas, kurās attēlots slavenais Latviešu komponists Pēteris Vasks, kā arī māksliniece, uzņēmēja un Mežotnes saimniece Regīna Deičmane. Meistarklasē piedalījās arī gleznotāji Vija un Kaspars Zariņi un Atis Jakobsons. Meistarklases kulminācija notika ar koncertu 31.jūlijā plkst.19. Uz tradicionālo Pētera Vaska fonda koncertu «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne» aicināja klavieru kvartets «RIX»: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Programmā: Armanda Skuķa, Georga Pelēča, Pētera Vaska un Tālivalda Ķeniņa skaņdarbi.

Pētera Vaska fonda dibināšanas ideja pieder komponistam Pēterim Vaskam, kurš savā 65. gadu jubilejā nāca klajā ar iniciatīvu veidot materiālo līdzekļu uzkrājumu latviešu mūzikas atbalstam. Pēcāk apvienojoties domubiedru grupai, kurā ietilpst uzņēmēja un tēlniece Regīna Deičmane, mūziķe un aktrise Dita Krenberga, kā arī komponists Pēteris Vasks, tika nodibināts Pētera Vaska fonds.

“Latvija nav iedomājama bez mūzikas, bez kultūras. Laikā, kad mūsu nācijas kultūras pastāvēšana ir patiesi apdraudēta, neviens sevi cienošs pilsonis nedrīkst sēdēt rokas klēpī salicis. Tādēļ ar mūziku mīlošu cilvēku palīdzību tapis šis fonds, kuram gan mēs paši, gan arī citi, kurus aizraus mūsu idejas, varēs sniegt materiālu atbalstu jaunu skaņdarbu radīšanai un citu profesionālās mūzikas procesu atbalstam.” — Pēteris Vasks

Iepriekšējā
"Pastaiga": Kā un kāpēc izvēlēties gleznu?
Nākamā
Mese Paper Positions Bāzelē