Latvija atgriežas pasaules porcelāna mākslas virsotnē

No 28. maija līdz 9. jūnijam norisināsies Starptautiskais Porcelāna apgleznošanas simpozijs „Kopā 2007”, kurā piedalīsies mākslinieki un porcelāna apgleznošanas meistari no visas pasaules. To rīko Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Mākslinieku savienība sadarbiibā ar Eiropas Komisijas Pārstāvniecību Latvijā.


Starptautiskā Porcelāna simpozija laikā Latvijā ieradīsies dažādu nozaru mākslinieki un porcelāna meistari no visas pasaules: Elsa Alayse (Francija), Marjolijn Erdtsieck, Timon Hagen (Nīderlande), Melek Sahindokuyucu, Sidika Sibel Sevim, Cemalettin Sevim (Turcija), Darina Matisova, Peter Matis (Slovākija), Billie Jean Theide (ASV), Aigi Orav (Igaunija), Boris Danilov (Ukraina), Ekaterina Ominina, Sergey Sokolov (Krievija). Simpozija laikā tiks apgleznoti visdažādākie porcelāna izstrādājumi, piešķirot tiem mākslinieku radošo skatījumu.
    Ar šo Zvārtavas simpoziju Latvija atgriežas pasaules porcelāna elitē. Starptautiski pazīstamu ārvalstu mākslinieku dalība Zvārtavas simpozijā ir apliecinājums, ka Latvijas porcelāna māksla ar savu saturu un tradīcijām tiek augstu novērtēta kā Eiropā, tā visā pasaulē. Ja mākslinieki piekrīt piedalīties, tas nozīmē, ka viņi atzīst Latvijas piederību pasaules porcelāna elitei.”

        Simpozija mērķis ir aktivizēt Latvijas mākslas integrācijas procesus pasaules mākslas apritē, iesaistot ārzemju dalībniekus un iegūstot pasākumam starptautisku skanējumu, vienlaicīgi popularizējot Latvijas porcelāna tradīcijas un kvalitāti.  

        Šogad simpozijs pēc ilgāka pārtraukuma piedzīvo atdzimšanu. Kopumā simpozijs norisinās desmito reizi. Pirmais Porcelāna apgleznošanas simpozijs notika 1985. gadā Dzintaru radošajā namā.         Latviju simpozijā šogad pārstāvēs mākslinieki Mārtiņš Heimrāts, Inese Brants, Aleksejs Naumovs, Ženija Loginova, Līga Skariņa, Dainis un Aira Lesiņi, Inese Gutmane, Žanete Žvīgure, Maruta Raude, Sanita Balode, Tatjana Krivenkova, Natālija Laminska, Sanda Pole, Laura Sarkane un Āris Segliņš.

        Simpoziju vēsture Latvijā ir tradīcijām bagāta. Porcelāna apgleznošanas simpozijos piedalījušies daudzi izcili latviešu mākslinieki: Rūdolfs Heimrāts, Georgs Barkāns, Pēteris Martinsons, Miervaldis Polis, Helēna un Ivars Heinrihsoni, Sandra Krastiņa, Jānis Mitrēvics, gleznotāju Zariņu ģimene, Andris Vītoliņš, Aija Zariņa, Ritums Ivanovs, Dace Lielā.

        Latvijas porcelāna tradīcijas ir stabila vērtība visā pasaulē. Līdzīgi kā Meisene, arī Latvija vēsturiski ieguvusi asociāciju ar augstākās kvalitātes porcelānu. S. Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Rīgas Porcelāna rūpnīca, Rūdolfs Pelše un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra – tie ir Latvijas porcelāna vēstures un tradīcijas simboli, kas izveidojuši un pilnveidojuši porcelāna tradīciju Latvijā un nesuši Latvijas porcelāna vārdu pasaulē.  

        Porcelāna simpozijs norisināsies Zvārtavas pilī. Šogad simpozija tēma saistīta ar Eiropas Savienības 50 gadu jubileju, tādēļ mākslinieki un simpozija viesi savos darbos piedāvās skatījumu par Eiropu.  

        Zvārtavas pilī apgleznotos porcelāna izstrādājumus no 11. jūnija būs iespējamas skatīt izstādē simpozija atbalstītāja - Eiropas Komisijas pārstāvniecības - izstāžu zālē, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28.  


Avots: Zvartavas pils

Iepriekšējā
Rituma sadarbība ar BITE Open Art
Nākamā
Rituma Ivanova „Sapņotāji” Rīgas Galerijā