Paziņoti "Cēsu mākslas balvas" laureāti

Cēsu mākslas balva 2020. Rituma Ivanova eļļas gleznai Sudraba balva
Cēsu Izstāžu namā no 30.oktobra līdz 13.novembrim norisinājās izstāde – konkurss "Cēsu mākslas balva 2020". Māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva, informē Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Konkursa Zelta balvu ieguva tēlnieks Matiass Jansons, Sudraba balvas – mākslinieki Eero Rass un Ritums Ivanovs. Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu ieguva māksliniece Anna More.

Darbus vērtēja profesionāla žūrija – tekstilmākslinieks Mārtiņš Heimrāts, LMA asociētā profesore, keramiķe Līga Skariņa, mākslas zinātniece Baiba Eglīte un Cēsu novada domes deputāte, pedagoģe Lelde Krastiņa. Konkursam savus darbus iesniedza 24 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsu novadu. Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 48 mākslas darbi, kas radīti 2019./2020.gadā. Izstādē piedalījas spilgti glezniecības autori: Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Žūrijas locekļi atzina, ka visi konkursam iesniegtie darbi bija profesionāli izstrādāti, augstas kvalitātes darbi, un vērtēšanas process nav bijis viegls. Katrs darbs izcēlās ar īpaši oriģinālu vēstījumu un bija kā ceļojums mākslinieku atainotā pasaules redzējumā. Žūrija vienbalsigi atzina, ka ir neizsakāms prieks par cēsnieku veikumu, un aicināja māksliniekus nākamajā gadā uzdrošināties un iesniegt darbus arī vizuālās komunikācijas nozarē (digitāli veidotus mākslas darbus).

Vairāk info: te

Iepriekšējā
Autortiesību bezgalības balva
Nākamā
LR3 Mākslas vingrošana